Milion manter pro dalajlámu

Vítejte na stránkách věnovaných akci společného střádání manter OM MANI PADME HUM jako daru k 84. narozeninám Jeho Svatosti dalajlámy 6. 7. 2019

Účastní se již desítky lidí z celé republiky i Slovenska. Kolik už jsme v druhém týdnu společně nastřádali? Aktuální stav můžete sledovat zde na stránkách (na počítači postranně a na mobilu úplně dole pod textem rozkliknout). První týden jsme nastřádali 60.000.

Pravidla a podmínky ⇒

Máme 10 měsíců na nastřádání jednoho milionu manter.

Pravidla účasti jsou jednoduchá. Každý den budeme jednotlivě recitovat minimálně 108 manter OM MANI PADME HUM a své měsíční součty zašleme do společného soudku. Dosáhneme-li společně milionu, pošleme / předáme seznam našich jmen Jeho Svatosti jako dar k příštím narozeninám. Podmínkou zahrnutí jména na seznam je minimum 1000 manter.

Smyslem této akce však není mantrový maraton. Kvalita je na prvním místě před kvantitou. Naše mysl má být při recitaci čistá a soustředěná na pozitivní kvality jako je láska a soucitnost, a oprostěná od běžného přemýšlení. Dokážeme-li tímto způsobem vytvořit společně naší myslí mocnou pozitivní sílu, bude to mít dopad na život Jeho Svatosti, nás samých i všech ostatních. To je to, co dává této akci smysl.

Neváhejte, přidejte se!

Zaregistrujte se: Pošlete své jméno na

milionmanter@gmail.com

Sledujte akci na facebooku ⇒

Leták pdf ke stažení:

MilionManterLetak

Budou zde přibývat informace o aktuálním stavu manter a jiné týkající se Jeho Svatosti, Avalókitéšvary a mantry Om mani peme hum, kterou budeme střádat.

Více o mantře zde ⇒

manimantra

Střádáme mantry OM MANI PADME HUM jako dárek Jeho Svatosti dalajlámovi k 84. narozeninám 6. 7. 2019

mani mantra

Jaký dárek udělá dalajlámovi největší radost?

Jeho Svatost dalajláma 6. července 2019 oslaví 84. narozeniny. Jeho pevné zdraví a dlouhý život je vroucím přáním nás všech, které tato osobnost nějakým způsobem inspirovala a kdo cítíme, že takových osobností je na světě třeba. V buddhismu je tradicí se za vážené bytosti modlit; jsou to právě naše toužebná přání, která jsou podmínkou pro jejich setrvání mezi námi. A další skvělou tradicí je společné střádání manter. Spojme tedy tyto dva úžasné prostředky a vytvořme hromadu pozitivní energie jako jedinečný dárek pro Jeho Svatost!

Dalai-Lama-sonriendo-619x346

Co to obnáší?

Pravidla a podmínky akce zde ⇒

Je to akce pro buddhisty i širokou veřejnost. Každý den budeme věnovat chvilku myšlence na Jeho Svatost: zarecitujeme si krátkou modlitbu za jeho dlouhověkost a alespoň jednu málu (= 100 manter = růženec se 108 korálky) mantry OM MANI PADME HUM. Uvidíte, že hravě zvládnete 100 manter denně. Ideální stav je dokázat 1000 denně, což má jedinečný důsledek, jak vysvětluje Láma Zopa. Záleží na vaší situaci a možnostech. Důležité je, abychom se snažili poslat něco každý měsíc, nejméně však 1000. Svoje součty budete posílat ke konci měsíce spolu s Vaším jménem na milionmanter@gmail.com. Tato informace bude sloužit k aktualizaci počitadla. Své vlastní počty si pečlivě zapisujte a uschovejte, pošlete je pak na výzvu ke kontrole a konečnému sčítání (předběžně květen 2019). Když se zvládnete zůčastnit třeba jen několika měsíců, bude vaše jméno zahrnuto, pokud dodáte minimální počet 1000 manter.

Pomozte nashromáždit milion manter a sdílejte mezi přáteli na Facebooku i mimo něj.

Co budeme recitovat?

Více o mantře zde ⇒

Ideálně jednou denně modlitbu za dalajlámův dlouhý života a posléze 100 manter.

K počítání se vám bude hodit tibetská mála o 108 korálcích. Jedna mála se počítá jako 100 manter, 8 je tam navíc na pokrytí chyb.

dav

Mála z křišťálu nebo skla se pro tuto mantru doporučuje

Jeho Svatost dalajláma je ztělesněním buddhy soucitu, Avalókitéšvary. Učiňme tedy každý z nás osobní závazek recitovat denně 100x či více jeho mantry ÓM MANI PEDMÉ HÚM.

mani mantra

Recitací této mantry ve spojení s dobrou myšlenkou se vytváří pozitivní energie, kterou dnešní svět zoufale potřebuje. Ve výsledku z ní máme prospěch my společně se všemi nám blízkými i vzdálenými bytostmi.

Svoje součty se svým jménem posílejte vždy ke konci kalendářního měsíce na email milionmanter@gmail.com. Náš cíl je milion manter. Uzavírka události se plánuje na květen 2019, abychom stihli váš dárek Jeho Svatosti poslat (případně předat). Bude obsahovat seznam s vašimi jmény a součty manter, nejvyšším číslem počínaje.

Po každé recitaci věnujme zásluhy z naší praxe ku zdraví a vitalitě Jeho Svatosti a zároveň také ku prospěchu a svobodě nás a všech cítících bytostí.

DL Avalokita

Modlitba za dlouhý život Jeho Svatosti dalajlámy

GANG RI RAWE KORWE ŠING KHAM SU

V nebeské říši tibetské, obemknuté věncem sněžných hor,

PHEN DANG DEWA MALÜ DŽUNGWE NE

je bytostem zdrojem štěstí a pomoci

ČENREZI WANG TENZIN GJATSHO JI

zosobnění Avalókitéšvary – Tenzin Gjaccho.

ŠAP PE SI THE BAR DU TEN GJUR ČIK

Chráněn budiž jeho život až do konce samsáry!

Pomozte spřízněným duším, aby se k nám přidaly. Sdílejte, prosím, informaci mezi přáteli.

Těšíme se na společnou radost z recitace i originálního dárku, který tímto pro ‚Naši‘ Svatost vytvoříme.

Zuzana Čerňáková

Mantrajána

Odkazy:

Stránky akce ⇒ Milion manter pro dalajlámu

Pravidla a podmínky akce Milion manter pro dalajlámu ⇒

Informace o mantře ÓM MANI PADMÉ HÚM

Facebooková stránka Milion manter ⇒

Související články na Mantrajáně:

Avalókitéšvara – zosobnění soucitnosti

Modlitba za dalajlámův dlouhý život

Video: Dalajláma vysvětluje význam Avalókitéšvary (české titulky)

Mniši recitují mantru Om mani padme hum