Milion manter pro dalajlámu

Vítejte na stránkách věnovaných akci společného střádání manter jako daru k 84. narozeninám Jeho Svatosti dalajlámy 6. 7. 2019.

lotos

Aktuálně:

Pravidelná úplňková setkání

Nastřádané mantry putují v červnu do Dharamsaly

Každých čtvrt roku se v Dharamsale koná obřad za dlouhý život Jeho Svatosti. 19. června bude třetí takové setkání. Jeho Svatost přijme modlitby za jeho dlouhý život a předá všem na oplátku požehnání dlouhého života. Při této příležitosti mu předáme mantry, které jsme v ČR nastřádali. Předávací listina bude obsahovat jména účastníků, kteří nastřádali alespoň 1000 manter. (jména nebudeme nikde zveřejňovat). Více informací >>>

 

lotos

Akce Milion manter pro dalajlámu se od  července 2018 účastní lidí různých zaměření z celé republiky i Slovenskuze.

Uzávěrka je 31. května 2019.

Kolik už jsme nastřádali? Stav můžete sledovat zde na stránkách (na počítači vpravo po straně a na mobilu úplně dole pod textem rozkliknout widget). Aktualizuje se na konci měsíce.

Jaké mantry recitujeme:

ÓM MANI PADMÉ HÚM (Avalókitéšvara) a mantry Buddhy Šákjamuního, Buddhy medicíny, Guru Rinpočheho, Vadžrasattvy a Táry, dle vlastního výběru.

Pravidla účasti jsou jednoduchá. Každý den si každý z nás doma najde chvíli na to vytvořit si pozitivní motivaci a s láskou k Jeho Svatosti recitovat modlitbu za jeho dlouhý život a minimálně jednu málu (100 manter. Své měsíční součty zašleme na konci měsíce nebo do 31.5.2019 do společného soudku na milionmanter@gmail.com. Konečný počet předáme společně se seznamem našich jmen Jeho Svatosti 19.6. jako dar k jeho příštím narozeninám, které budou 6. července 2019. Podmínkou zahrnutí jména na seznam je minimum 1000 manter.

Pravidla a podmínky ⇒

Smyslem této akce však není mantrový maraton. Kvalita je na prvním místě před kvantitou. Naše mysl má být při recitaci čistá a soustředěná na pozitivní kvality jako je láska a soucitnost, a oprostěná od běžného přemýšlení. Dokážeme-li tímto způsobem vytvořit společně naší myslí mocnou pozitivní sílu, bude to mít dopad na život Jeho Svatosti, nás samých i všech ostatních. To je to, co dává této akci smysl.

Do května času dost, tak neváhejte a přidejte se!

Zaregistrujte se: Pošlete své jméno na

milionmanter@gmail.com

Sledujte akci na facebooku ⇒

Leták pdf ke stažení:

MilionManterLetak

 

Jednou měsíčně se setkáváme při společné recitaci manter. Informace o příštím setkání ⇒

Více o mantře ÓM MANI PADMÉ HÚM zde ⇒

manimantra

Střádáme mantry jako dárek Jeho Svatosti dalajlámovi k 84. narozeninám 6. 7. 2019

mani mantra

Jaký dárek udělá dalajlámovi největší radost?

Jeho Svatost dalajláma 6. července 2019 oslaví 84. narozeniny. Jeho pevné zdraví a dlouhý život je vroucím přáním nás všech, které tato osobnost nějakým způsobem inspirovala a kdo cítíme, že takových osobností je na světě třeba. V buddhismu je tradicí se za vážené bytosti modlit; jsou to právě naše toužebná přání, která jsou podmínkou pro jejich setrvání mezi námi. A další skvělou tradicí je společné střádání manter. Spojme tedy tyto dva úžasné prostředky a vytvořme hromadu pozitivní energie jako jedinečný dárek pro Jeho Svatost!

Počin Milion manter pro dalajlámu vznikl 15. července 2018 jako reakce na zprávy o zdravotním stavu Jeho Svatosti, které blíže popisuje článek ⇒

Dalai-Lama-sonriendo-619x346

Co to obnáší?

Pravidla a podmínky akce zde ⇒

Je to akce pro buddhisty i širokou veřejnost. Každý den budeme věnovat chvilku myšlence na Jeho Svatost: zarecitujeme si krátkou modlitbu za jeho dlouhověkost a alespoň jednu málu (= 100 manter = růženec se 108 korálky) mantry ÓM MANI PADMÉ HÚM (či jednu z manter: Buddhy Šákjamuního, Buddhy medicíny, Guru Rinpočheho, Vadžrasattvy a Táry). Uvidíte, že hravě zvládnete 100 manter denně. Ideální stav je dokázat 1000 denně, což má jedinečný důsledek, jak vysvětluje Láma Zopa. Záleží na vaší situaci a možnostech. Důležité je, abychom se snažili poslat něco každý měsíc, nejméně však 1000. Svoje součty budete posílat ke konci měsíce spolu s Vaším jménem na milionmanter@gmail.com. Tato informace bude sloužit k aktualizaci počitadla. Své vlastní počty si pečlivě zapisujte a uschovejte, pošlete je pak na výzvu ke kontrole a konečnému sčítání (předběžně květen 2019). Když se zvládnete zúčastnit třeba jen několika měsíců, bude vaše jméno zahrnuto, pokud dodáte minimální počet 1000 manter.

Pomozte nashromáždit milion manter a sdílejte mezi přáteli na Facebooku i mimo něj.

Co budeme recitovat?

Více o mantře zde ⇒

Minimálně jednou denně modlitbu za dalajlámův dlouhý života a posléze 100 manter, ideálně až 1000.

K počítání se vám bude hodit tibetská mála o 108 korálcích. Jedna mála se počítá jako 100 manter, 8 je tam navíc na pokrytí chyb.

Mála se při počítání drží v levé ruce (ne oběma) ve výši srdce a korálky se počítají jeden za každou mantru směrem k sobě, palcem přes ukazovák.

Více o mále zde ⇒

dav

Mála z křišťálu nebo skla se pro tuto mantru doporučuje

Jeho Svatost dalajláma je ztělesněním buddhy soucitu, Avalókitéšvary. Učiňme tedy každý z nás osobní závazek recitovat denně minimálně 100x jeho mantru ÓM MANI PEDMÉ HÚM.

mani mantra

Recitací této mantry ve spojení s dobrou myšlenkou se vytváří pozitivní energie, kterou dnešní svět zoufale potřebuje. Ve výsledku z ní máme prospěch my společně se všemi nám blízkými i vzdálenými bytostmi.

Svoje součty se svým jménem posílejte vždy ke konci kalendářního měsíce na email milionmanter@gmail.com. Náš cíl je milion manter. Uzavírka události se plánuje na květen 2019, abychom stihli váš dárek Jeho Svatosti poslat (případně předat). Bude obsahovat seznam s vašimi jmény a součty manter, nejvyšším číslem počínaje.

Po každé recitaci věnujme zásluhy z naší praxe ku zdraví a vitalitě Jeho Svatosti a zároveň také ku prospěchu a svobodě nás a všech cítících bytostí.

DL Avalokita

Modlitba za dlouhý život Jeho Svatosti dalajlámy

GANG RI RAWE KORWE ŠING KHAM SU

V nebeské říši tibetské, obemknuté věncem sněžných hor,

PHEN DANG DEWA MALÜ DŽUNGWE NE

je bytostem zdrojem štěstí a pomoci

ČENREZI WANG TENZIN GJATSHO JI

zosobnění Avalókitéšvary – Tenzin Gjaccho.

ŠAP PE SI THE BAR DU TEN GJUR ČIK

Chráněn budiž jeho život až do konce samsáry!

 

Pomozte spřízněným duším, aby se k nám přidaly. Sdílejte, prosím, informaci mezi přáteli.

Těšíme se na společnou radost z recitace i originálního dárku, který tímto pro ‚Naši‘ Svatost vytvoříme.

Zuzana Čerňáková

Mantrajána

Odkazy:

Stránky akce ⇒ Milion manter pro dalajlámu

Pravidla a podmínky akce Milion manter pro dalajlámu

Důvod, proč akce vznikla

Informace o mantře ÓM MANI PADMÉ HÚM

Vide o z prvního Úplňkového mantrování v Tibet Open House

Facebooková stránka Milion manter ⇒ přesměruje na Facebook

Video: Dalajláma vysvětluje význam Avalókitéšvary (české titulky)

Mniši recitují mantru Om mani peme hum

Avalókitéšvara – zosobnění soucitnosti

Modlitba za dalajlámův dlouhý život