O nás

Nebazírujeme na „autorských právech“. Smyslem našich stránek je šířit Dharmu. Prosím, sdílejte si cokoliv a šiřte dál. Zmiňte při tom ale, prosím, tento zdroj. Propojme se!

Mantrajána funguje na bázi přispěvovatelů. Chcete na Mantrajáně publikovat? Slučuje se váš příspěvek s etikou Mantrajány o autentičnosti a nesektárnosti? Pošlete svoji práci na mantrajana.tbc@gmail.com.

Důsledně následujeme etické zásady, které nám vštípili nejrespektovanější představitelé tibetského buddhismu dnešní doby v čele s JS dalajlámou. Etické manifesto Mantrajány je zde:

Naše krédo

Kdo je za tím:

Redakce

Jakékoli otázky a podněty:

Napište

Jak to začalo a kam míří

Facebookovou stránku Tibetský buddhismus česky jsem založila naprosto spontánně začátkem roku 2017 jako reakci na myšlenku, že by bylo pěkné sdílet v češtině zajímavé události a moudrosti tibetského buddhismu, ke kterým mám v angličtině volný a štědrý přístup. Kvůli šíření článku, který jsem napsala po rozhovoru s kamarádkou a pár překladům, které jsem vytvořila pro jednu studijní skupinu, jsem pak založila internetové stránky. S přibývajícím zájmem jsem začala publikovat další materiál. Rok na to web v rámci rozšířené vize do budoucna dostal nové jméno – Mantrajána, doménu a do budoudna plány na zajímavý a originální obsah, včetně rozhovorů, příspěvků od ostatních praktikujících a zejména pak online audio kurzu buddhismu, který bude k dispozici od března 2018.

Web hned od počátku odrážel mé hluboké přesvědčení následovat v tibetském buddhismu nesektárnost a autentičnost – hodnoty, které mi do srdce vtiskla komunita vysoce vzdělaných mnichů, ve které jsem dva roky žila, a zvláště pak moji učitelé v čele s JS dalajlámou. Jsou to hodnoty naprosto nezbytné pro to, aby tato neocenitelná tradice přežila a vzkvétala.

Pěkné a smysluplné čtení přeje

Zuzana Čerňáková