Kurz Osm veršů

Aktuálně:

8versufb

Zveme komunitu účastníků kurzu i všechny zájemce na interaktivní setkání s naší lektorkou, mniškou Tenzin Palmo. Je to jedinečná příležitost podiskutovat a zodpovědět otázky.

Kdy: 7. února 2019 od 18:00

Kde: Tibet Open House, Školská 28, Praha

Těšíme se na setkání!

Leták ke stažení, tisku a šíření (pdf)

„Setkat se s Buddhovým učením je v našich časech úpadku poměrně vzácné. Být tímto učením přitahováni a rozhodnout se ho zkoumat a praktikovat je ještě vzácnější. Je to výsledek modliteb z našich minulých životů, takže bychom to neměli brát jako samozřejmost, ale naopak si vážit této příznivé situace, ve které se nacházíme a rozhodnout se, že ji využijeme co možná nejlépe.“ – úryvek z nahrávky ze 4. lekce

Vítejte na stránkách pro online kurz ct. Tenzin Palmo, který je založený na knize Jeho Svatosti dalajlámy Transformace mysli.

Ctihodná Tenzin Palmo je česká mniška, která tráví většinu času v klášteře Kopan v Káthmandú, kde studuje buddhismus tradičním způsobem, a zároveň je kvalifikovanou instruktorkou kurzu buddhismu Nadace pro zachování mahájánové tradice FPMT Lámy Zopy Rinpočheho. Navíc má v Čechách skupinu studentů, kterou v současné době vede programem základních buddhistických studií, tzv. Lamrim.

Před třemi lety pro své studenty ct. Tenzin Palmo nahrála sérii učení k dalajlámově knize Transformace mysli. Dnes se rozhodla, že by bylo přínosné dané nahrávky zveřejnit a Mantrajána nabídla tuto myšlenku prakticky realizovat na našich stránkách. Tak vznikl tento kurz Osm veršů.

Kurz Osm veršů Lodžong obsahuje čtyři lekce s materiály, včetně sedmi asi půlhodinových audio nahrávek, které staví na učení Jeho Svatosti v dané knize. Kniha sama je komentářem k slavnému krátkému tibetskému textu z 11. století od gešeho Langri Thangpy.

(Video pozvánka ke kurzu zde)

Náš kurz je vhodný jak pro začátečníky tak i pokročilejší buddhisty. Je otevřený na dobu neurčitou a můžete si jej studovat vlastním tempem. Dozvíte se v něm o základní podstatě buddhistického učení a vybavíte se chápáním, jak dosáhnout změny vnímání a reagování na svět tak, abychom se vyhnuli vytváření příčin utrpení. Ke kurzu je potřeba si pořídít knihu Transformace mysli od JS dalajlámy. Ctihodná používá vydání 2000, ISBN 80-7205-787-1 (viz obrázek). Ostatní materiály jsou k dispozici zadarmo.

AUDIO Úvod do kurzu na YouTube

Pro možnost účastnit se kurzu, kontaktovat Tenzin Palmo a zapojit se do diskuzního fóra s ostatními účastníky kurzu se registrujte na:

kurz8.mantrajana@gmail.com

(Vaše emailová adresa je pro potřebu registrace a pro důležitou komunikaci a nebudeme ji s nikým sdílet).

Tešíme se na vás!

Vaše instruktorka ct. Tenzin Palmo a za Mantrajánu Zuzana Čerňáková

img_20180219_214013227340274.jpg

Prosím, sdílejte – pdf letáku ke stažení: Osm versu letak Brezen 2018

Kurz doporučuje Potala – Himalájské centrum na svých stránkách.

Do kurzu:

Lekce 1.

Lekce 2.

Lekce 3.

Lekce 4.

(Neprve se registrujte na kurz8.mantrajana@gmail.com)