Kurz Osm veršů

 

Setkat se s Buddhovým učením je v našich časech úpadku poměrně vzácné. Být tímto učením přitahováni a rozhodnout se ho zkoumat a praktikovat je ještě vzácnější. Je to výsledek modliteb z našich minulých životů, takže bychom to neměli brát jako samozřejmost, ale naopak si vážit této příznivé situace, ve které se nacházíme a rozhodnout se, že ji využijeme co možná nejlépe.“ – úryvek z nahrávky ze 4. lekce

Vítejte na stránkách pro online kurz ct. Tenzin Palmo, který je založený na knize Jeho Svatosti dalajlámy Transformace mysli.

ctTenzinPalmo

Ctihodná Tenzin Palmo je česká mniška, která tráví většinu času v klášteře Kopan v Káthmandú, kde studuje buddhismus tradičním způsobem, a zároveň je kvalifikovanou instruktorkou kurzu buddhismu Nadace pro zachování mahájánové tradice FPMT Lámy Zopy Rinpočheho. Navíc má v Čechách skupinu studentů, kterou v současné době vede programem základních buddhistických studií, tzv. Lamrim.

Před několika lety pro české studenty FPMT ct. Tenzin Palmo nahrála sérii učení k dalajlámově knize Transformace mysli. Časem se po našem setkání naskytla příležitost nahrávky a materiály kurzu zprostředkovat veřejnosti na mém webu Mantrajána. Tuto myšlenku jsme prakticky realizovaly jako online kurz k samostudiu, který jsme spustily na Den zázraků 1. března 2018. Starám se o administrativu a diskusi, zatímco ctihodná zodpovídá případné otázky.

Kurz Osm veršů Lodžong obsahuje čtyři lekce s materiály, včetně sedmi asi půlhodinových audio nahrávek, které staví na učení Jeho Svatosti v dané knize. Kniha sama je komentářem k slavnému krátkému tibetskému textu z 11. století od gešeho Langri Thangpy.

Videopozvánka na kurz

Náš kurz je vhodný jak pro začátečníky tak i pokročilejší buddhisty. Je koncipován pro samostudium a je otevřený na dobu neurčitou – můžete si jej studovat vlastním tempem a můžete se k němu vracet.

Dozvíte se v něm o základní podstatě buddhistického učení a vybavíte se chápáním, jak dosáhnout změny vnímání a reagování na svět tak, abychom se vyhnuli vytváření příčin utrpení.

Ke kurzu je potřeba kniha Transformace mysli od JS dalajlámy. Ctihodná používá vydání 2000, ISBN 80-7205-787-1 (viz obrázek).

Kurz s materiály dáváme k dispozici z lásky a zdarma.

První nahrávka Úvod do kurzu. Součástí každé lekce je hlasová nahrávka ct. Tenzin Palmo.

Přístup k materiálům kurzu žádejte na:

kurz8.mantrajana@gmail.com

(Vaše údaje jsou pro potřebu registrace a pro důležitou komunikaci a nemáme zájem je s nikým sdílet).

Tešíme se na vás!

Vaše instruktorka ct. Tenzin Palmo a za Mantrajánu Zuzana Čerňáková

img_20180219_214013227340274.jpg

pdf letáku ke stažení: Osm versu letak Brezen 2018

Kurz doporučuje Potala – Himalájské centrum na svých stránkách.

Do kurzu:

Lekce 1.

Lekce 2.

Lekce 3.

Lekce 4.

(Neprve se registrujte na kurz8.mantrajana@gmail.com)

Související:

Dalajláma hovoří O výcviku mysli z Amsterdamu

přepis úryvku nahrávky z druhé lekce Stát se bódhisattvou

překlad původně tibetského textu Osm veršů výcviku mysli

Setkání se ct. Tenzin Palmo ke kurzu Osm veršů v únoru 2019