Kurz Osm veršů

Od 1. března 2018

Vítejte na stránkách pro online kurz ct. Tenzin Palmo, který je založený na knize Jeho Svatosti dalajlámy Transformace mysli.

[Kurz doporučuje Potala – Himalájské centrum na svých stránkách.]

Ctihodná Tenzin Palmo je česká mniška, která tráví většinu času v klášteře Kopan v Káthmandú, kde studuje buddhismus tradičním způsobem, a zároveň je kvalifikovanou instruktorkou kurzu buddhismu Nadace pro zachování mahájánové tradice FPMT Lámy Zopy Rinpočheho. Navíc má v Čechách skupinu studentů, kterou v současné době vede programem základních buddhistických studií, tzv. Lamrim.

Před třemi lety pro své studenty ct. Tenzin Palmo nahrála sérii učení k dalajlámově knize Transformace mysli. Dnes se rozhodla, že by bylo přínosné dané nahrávky zveřejnit a Mantrajána nabídla tuto myšlenku prakticky realizovat na našich stránkách. Tak vznikl tento kurz Osm veršů.

Kurz Osm veršů Lodžong obsahuje čtyři lekce s materiály, včetně sedmi asi půlhodinových audio nahrávek, které staví na učení Jeho Svatosti v dané knize. Kniha sama je komentářem k slavnému krátkému tibetskému textu z 11. století od gešeho Langri Thangpy.

(Video pozvánka ke kurzu zde)

Náš kurz je vhodný jak pro začátečníky tak i pokročilejší buddhisty a lze jej studovat jakýmkoli tempem. Dozvíte se o základní podstatě buddhistického učení a vybavíte se chápáním, jak dosáhnout změny vnímání a reagování na svět tak, abychom se vyhnuli vytváření příčin utrpení. Ke kurzu je potřeba si pořídít knihu Transformace mysli od JS dalajlámy. Ctihodná používá vydání 2000, ISBN 80-7205-787-1 (viz obrázek). Ostatní materiály jsou k dispozici zadarmo.

AUDIO Úvod do kurzu na YouTube

Pro možnost účastnit se kurzu, kontaktovat Tenzin Palmo a zapojit se do diskuzního fóra s ostatními účastníky kurzu se registrujte na:

kurz8.mantrajana@gmail.com

(Vaše emailová adresa je pro potřebu registrace a pro důležitou komunikaci a nebudeme ji s nikým sdílet).

Tešíme se na vás!

Vaše instruktorka ct. Tenzin Palmo a za Mantrajánu Zuzana Čerňáková

img_20180219_214013227340274.jpg

Prosím, sdílejte – pdf letáku ke stažení: Osm versu letak Brezen 2018

Do kurzu:

Lekce 1.

Lekce 2.

Lekce 3.

Lekce 4.