Sekta NKT v Praze? To ne!

Britská sekta Kadampa Buddhismus, dříve známá jako New Kadampa Tradition (NKT), má namířeno do České republiky.

Drážďanská pobočka této nebezpečné pseudobuddhistické sekty zřídila „duchovního ředitele“ jménem Kelsang Ananda, který má rozjet aktivitu v Praze.

První vystoupení bylo plánováno na čtvrtek 30. ledna 2020 v Kině Aero.

Vedení Kina Aero jsme o podstatě sekty informovali. To zareagovalo pohotově a po zvážení informací se rozhodlo okamžitě přednášku zrušit s těmito slovy: „Toto opravdu není něco, pod co by se naše kino chtělo podepisovat. Příště budeme ostražitější.“

„Za Kino Aero děkuji za vaší iniciativu a za varování. Bohužel jsem neměli tušení, o jakou organizaci se jedná a z jejich webového profilu vše vypadlo bezproblémově, ale nyní zjišťujeme, že nás uvedli v omyl. … Tato situace je pro nás těžkou lekcí a potvrzením faktu, že se nelze spolehnout na nic a dobré myšlenky mohou posloužit k cílené dezinformaci a matení lidí.“, vzkázala Jana Aerová.

Další program má NKT naplánován od února v Anjali Yoga Studiu. Jedná se o veřejné meditace. Majitelka studia se i přes znalost faktů rozhodla prostory sektě pronajímat.

New Kadampa Tradition (NKT-IKBU) / Kadampa Buddhism je široce zdiskreditovaná sekta. Tento novodobý osobnostní kult se za poslední desítky let rozšířil z Británie do celého světa. Sekta záměrně zneužívá ke své existenci a růstu romantického image tibetského buddhismu a je od něho na první pohled téměř neodlišitelná. Kult je však založen na oddanosti jedinému guruovi a nenávisti k ostaním náboženským směrům, zvláště pak osoby Jeho Svatosti dalajlámy. Boří všechny hodnoty, které buddhismus ctí. Vydávání se za moderní buddhistický směr mu slouží jako způsob k dosažení popularity.