Celosvětové střádání Sedmivěté modlitby

Existují mnohé předpovědi o časech, které nyní prožíváme. Patří mezi ně proroctví Guru Rinpočheho, který po sobě před tisíci zanechal metody, jak pomoci v dobách úpadku bytostem z utrpení. Mistři současnosti, kteří poznali, že těžké doby se blíží, přednesli svá doporučení, jaké Dharmické aktivity a praxe dělat. Držitel linie Dudžom, Jeho Svatost Šenphen Daua Rinpočhe, podobně varoval o budoucnosti své následovníky a jeho doporučením bylo recitovat Sedmivětou modlitbu ke Guru Ripočhemu. K tomuto cíli vznikla na internetu stránka, skrze níž se lze snadno účastnit ze všech koutů dnešního bolavého světa.

Sedmivětá modlitba je invokací indického mahásiddhi Padmasambhavy, kterého Tibeťané nazývají Guru Rinpočhe (vzácný učitel) a považují jej za druhého Buddhu. Nejedná se o pouhou modlitbu, ale metodu, jak probudit vlastní prvotní moudrost skrze stezku Ati Jógy. Přestože je Padmasambhava znám jako historická osobnost, která založila v Tibetu buddhismus, obecně se má za to, že dosáhl zázračného stavu mimo smrt, z něhož může spontánně pomáhat těm, kteří ho přivolají skrze srdečnou zbožnost. Nejlepší způsob je známá Sedmivětá modlitba.

Celosvětové střádání Sedmivěté modlitby začali studenti Šenphen Daua Rinpočheho před jeho smrtí v roce 2018. Rinpočhe byl vlastním synem a hlavním studentem Dudžom Rinpočheho a držitelem linie. Svým studentům často radil:

Střádání recitací Sedmivěté modlitby je nejdůležitější činností k odstranění blížících se globálních překážek k udržení míru a harmonie a zažehnání ekologických problémů, nemocí a ztrátu stability.

Šenphen Rinpočhe původně navrhoval nastřádat 2 miliardy recitací, ale před jeho smrtí toto číslo navýšil na 21 miliard jako počet v té době nezbytný k odklonění cesty světa destruktivním směrem. Dosud se společnými silami podařilo nastřádat 10 milionů modliteb. Zřízena jest nyní tato stránka k podpoření povědomí o této akci a ke zjednodušení zasílání měsíčních součtů.

Každý, kdo se přidá k takovémuto ohromnému společnému střádání, získává takové množství zásluh jako celý kolektiv, bez ohledu na to, kolik sám přispěl.

Přidejte se k tomuto důležitému počinu ještě dnes:

Seven-Line Prayer Great Accomplishment

Sedmivětá modlitba

ཧཱུྂ༔ ཨོ་རྒྱན་ཡུལ་གྱི་ནུབ་བྱང་མཚམས༔

húm orgjen jul gji nubčang tsham

Hūṃ! Při severozápadní hranici země Orgjen,

པདྨ་གེ་སར་སྡོང་པོ་ལ༔

pema gesar dongpo la

na pestíku lotosového květu usazen,

ཡ་མཚན་མཆོག་གི་དངོས་གྲུབ་བརྙེས༔

jamcen čhok gi ngödrub ňje

nejúžasnějších siddhi stal ses mistrem.

པདྨ་འབྱུང་གནས་ཞེས་སུ་གྲགས༔

pema džungne že su drak

Jako „Z lotosu zrozený“ jsi proslaven

འཁོར་དུ་མཁའ་འགྲོ་མང་པོས་བསྐོར༔

khor du khandro mangpö kor

a bezpočtem dákiní obklopen.

ཁྱེད་ཀྱི་རྗེས་སུ་བདག་བསྒྲུབ་ཀྱི༔

khje kji džesu dak drub kji

Ve tvých šlápějích já kráčím

བྱིན་གྱིས་བརླབ་ཕྱིར་གཤེགས་སུ་གསོལ༔

džingji lab čhir šek su sol

a „Přijď a žehnej!” se modlím.

གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྂ༔

guru pema siddhi húm

Příklad recitace Sedmivěté modlitby:

Čtěte více k tématu pandemie

Čtěte více k tématu Guru Rinpočhe