Milion manter pro dalajlámu POKRAČUJE!

V červnu odjíždí do Dharamsaly skupina, aby tam předala Jeho Svatosti dalajlámovi konečný součet manter, které se v České republice za rok nastřádaly, jako dárek k jeho 84. narozeninám s přáním dlouhých let. Měl to být závěr akce Milion manter pro dalajlámu, která začala v červenci 2018. V září však Tibetská exilová vláda vyhlásila rok 2019 jako rok modlitby za dlouhý život Jeho Svatosti dalajlámy a naše již rozjetá akce Milion manter pro dalajlámu se přirozeně stala součástí reakce na tuto výzvu. Přestože budeme roční součty manter v červnu Jeho Svatosti předávat, naše akce tím neskončí. Budeme pokračovat se stejnou vervou dál, do doby neurčité. Znamená to také, že budeme pokračovat v našich měsíčních setkáních – mantrování, která se pořádají vždy za úplňku v Tibet Open House pod vedením gešeho Yeshi Gawa. 

dalajlamanemocnice

„Vaše upřímné modlitby za mé uzdravení a dlouhý život rozhodně pomohly.“ Jeho Svatost opouští nemocnici v Novém Dillí 12. dubna 2019. Zdroj VOA Tibet

Vaše modlitby mají smysl

Letošní rok je pro Jeho Svatost astrologicky rizikovým, a to je důvodem, proč tibetská exilová vláda vyhlásila 2019 za rok modlitby za Jeho Svatost. Životy svatých bytostí závisí na karmě ostatních bytostí, které jsou s nimi spojeny. Negativní myšlenky a mnohé další vlivy, jako třeba astrologické, jejich životní esenci škodí a naopak upřímná modlitba zaručuje jejich setrvání mezi námi. Miliony lidí po celém světě jsou v současné době spojeny intenzívní modlitbou za Jeho Svatost dalajlámu. Znamená to individuální recitace sádhan, manter a modliteb a masové uskutečňování obřadů. V Dharamsale se pravidelně pořádají obřady za dlouhý život (tenšug) za přítomnosti Jeho Svatosti.

V posledních dnech se v Dharamsale odehrál jeden z takový tenšug, tentokrát za účasti hlav všech škol tibetského buddhismu. Dalajlámu po obřadu ve snu navštívila osvícená ochránkyně Palden Lhamo a řekla mu, že bude žít do 110 let. On sám prý cítí, že bude žít dlouho. Velkou roli zde hrají právě tyto obřady za dlouhý život a modlitby, které se odehrávají po celém světě, včetně České republiky.

4skolytensug

Obřad za dlouhý život Jeho Svatosti dalajlámy 16. května 2019 v Dharamsale za účasti hlav všech škol tibetského buddhismu a orákula Nečhung.

Jeho Svatost neopomine příležitost, aby nám důležitost našich modliteb nepřipomněla. Například při odchodu z nemocnice po nedávném ochoření, které otřáslo světem, nám kladla na srdce, že naše modlitby mají smysl.

Když mi nebylo dobře a skončil jsem v nemocnici, stovky tisíc, možná miliony lidí, kteří ve mě věří – Tibeťané v Tibetu a exilu a další lidé z různých koutů světa – se modlili za moje uzdravení. Chci vám všem poděkovat. Důvodem nemoci byla jakási chřipka, kterou jsem měl v Bódhgáji a které jsem se nemohl zbavit. Po důkladné kontrole, rentgenu a dalším vyšetření, se zde zjistilo, že je to nějaká plicní infekce. Když se na nemoc přišlo, dostal jsem náležitou léčbu a nyní se cítím skoro jako dřív. Jsem zcela zdráv. A tak můžete být všichni v klidu. Rád bych všem poděkoval za vaše upřímné obavy a modlitby za mne. Vaše zásluhy věnuji touto modlitbou:  „Abych se cvičil jako hrdinský Maňdžušrí, který zná skutečnost takovou, jaká je, a jako Samantabhadra, věnuji veškeré dobro přesně podle nich.“ Vaše upřímné modlitby za mé uzdravení a dlouhý život rozhodně pomohly. A proto děkuji vám všem.

Citát v původním znění s anglickými titulky zde:

 

Jedeme dál!

A proto pokračujme tedy v naší iniciativě. Věnujme denně chvilku modlitbě za Jeho Svatost a recitujme buddhistické mantry dle libosti. Počítejte je na růženci a součty zapisujte. Na konci kalendářního měsíce je pošlete do společného soudku na milionmanter@gmail.com. Posílejte jen celé stovky. Aktuální číslo najdete zprava na této stránce.  Pokud jste noví, pokyny naleznete na stránkách akce nebo napište.

Příští setkání při recitaci manter, již deváté, se bude konat v pondělí 17. června. Jedná se o nejdůležitější svátek v buddhistickém kalendáři a Tibet Open House při této příležitosti chystá celodenní program, jehož bude naše mantrování součástí.  Více informací bude k nalezení na webu Tibet Open Housezde.

Sledujte Facebook a tyto stránky.