Mantra Buddhy Šákjamuniho v Den zázraků Čhötrul düčhen

V první úplněk v roce, úterý 19. února 2019, jsme se popáté sešli při společné recitaci manter za dlouhý život Jeho Svatosti dalajlámy.

Setkání to bylo výjimečné nejen tím, že to byl první úpněk v roce a vyvrcholení důležitého buddhistického svátku Čhötrul düčhen, kdy se zásluhy násobí 100 tisíckrát. V hojném počtu jsme totiž mezi sebe přivítali ctihodnou Tenzin Palmo.

Recitací nás vedl náš host, geše Yešhi Gawa, žák Jeho Svatosti z Dharamsaly a v současné době rezidentní láma Tibet Open House, kde se za každého úplňku scházíme v rámci desetiměsíční akce Milion manter pro dalajlámu.

dav
Přednáška na úvod 5. úplňkového mantrování. Více fotek z večera (Facebook) >>>

Na začátek nás geše vyzval, abychom každý zapálili svíčku v obrazci Kola Darmy a ukázál nám, jak se Buddhovi třikrát poklonit. Vysvětlil, co významný buddhistický svátek Čhötrul düčhen znamená a jak při recitaci mantry vizualizovat. Po zbytek večera jsme tedy recitovali mantru Buddhy Šákjamuniho ÓM MUNI MUNI MAHÁ MUNI JÉ SÓHÁ. Na závěr jsme měli možnost se hluboce vcítit do recitace Modlitby za dlouhý život Jeho Svatosti dalajlámy.

Čestný host večera, ctihodná Tenzin Palmo, pro nás gešeho slova překládala do češtiny. Tenzin Palmo byla vysvěcená do stavu mnišství Jeho Svatostí dalajlámou. Je instruktorkou buddhistické filozofie pod nadací FPMT a žije a studuje v klášteře Kopan v Nepálu. Spolu s desítkami lidí z celé republiky se rovněž účastní iniciativy Milion manter pro dalajlámu a bylo nám ctí, že se během své měsíční návštěvy ČR mohla zúčastnit i našeho pravidelného mantrování.

Nahrávka celého večera, včetně učení, meditace i recitace manter, je k poslechu zde:

Text Modlitby za dalajlámův dlouhý život >>>

Vše o Dni zázraků Čhötrul düčhen >>>

Leták z 5. mantrování:

img_20190224_1120431967584701.png

Velké díky gešemu za jeho laskavé učení, ctihodné Tenzin za skvělý překlad, a Tibet Open House za prostory k setkávání a podporu.

Aktuální informace jsou vždy na hlavní stránce mantrování >>>