Program návštěvy ct. Tenzin Palmo v ČR únor/březen

Česká mniška, ctihodná Tenzin Palmo, která studuje buddhismus v klášteře Kopan v Káthmándú, přijede letos opět strávit měsíc studijních prázdnin v České republice.

Je to výjimečná příležitost setkat se s českou kvalifikovanou instruktorkou Dharmy. Její program zahrnuje účast na oslavách Losaru (tibetského Nového roku), přednášky, meditace i ústraní. První víkend v březnu bude také asistovat při návštěvě vysoce kvalifikovaného učitele buddhismu, gešeho Grahama, který na pozvání přijede do Prahy učit buddhistickou filosofii na vyšší úrovni (podrobnosti v programu níže).

Ctihodná mniška Tenzin Palmo (Markéta Bartošová) pochází z Prahy, kde

ct Tenzin Palmo

vystudovala Univerzitu karlovu. Později se ale rozhodla, že svůj život změní. Absolvovala Základní program buddhistických studií v italském Institutu Lámy Congkhapy a nyní žije a studuje v klášteře Kopan v Nepálu. Před šesti lety se stala mniškou tibetské buddhistické tradice, když přijala svěcení od Jeho Svatosti dalajlámy.

Změna programu vyhrazena. O případných změnách a upřesněních programu budeme informovat zde a na facebooku. Informace budou také k dispozici z facebookových událostí a na našich FB stránkách.

Program návštěvy ctihodné Tenzin Palmo únor / březen 2018:

(Aktualizováno 13.2.)

ÚNOR 2018

středa 14.2. 18:30Přednáška v Himálajském centru Potala o ženském elementu v tibetském buddhismu.

pátek 16.2. od 9:00 – 14:00 v Himálajském centru Potala: oslava tibetského Nového roku – společná meditace, púdža, věšení modlitebních praporků a nakonec společný oběd „pot luck“.

sobota 17.2. 12:00 – 13:00 vystoupení na oslavách tibetského Nového roku v Tibet Open House. Ani la bude mluvit a odpovídat na otázky o tom, jak důležité je v Buddhismu studovat a jak se studuje u nich v klášteře. Představí se také skupinka českých studentů, kterou již několik let vede základním studijním programem a její plány zprostředkovat Dharmu širší veřejnosti.

čtvrtek 22.2. v 18:00 – neformální setkání se spolkem Češi Tibet podporují ve Sněmovní 7. Tenzin nám řekně něco o tom, co ji vedlo k rozhodnutí stat se mniškou, jak se žije v budhistickém klášteře a ja se diva na vztah České republiky k Tibetu. Tenzin je členkou Spolku Češi Tibet podporují a je zastáncem svobody a demokracie.

pátek 23.2. – 26.2. od pátečního večera do nedělního ránapostní ústraní ňjungne – praxe Čenréziga, buddhy soucítění, vhodné pro pokročilejší praktikující ideálně se zasvěcením, podmínkou je zůstat po celou dobu retreatu a je nutné přihlásit se předem – info a registrace zde, kontakt pust.praha2018@gmail.com.

středa 28.2. v 19:00 – 21:00 v meditačním centru Lotus přednáška Proč studovat a ne jen meditovat – od meditace k prázdnotě, vhodné také jako úvod do učení Geše Grahama v březnu (viz. níže)

BŘEZEN 2018

čtvrtek 1.3. – zahájení online audio kurzu Osm veršů na mantrajana.cz: Kurz Osm veršů

čtvrtek 1.3. – neděle 4.3. od čtvrtečního večera do nedělního večerameditační ústraní Lam Rim (postupná stezka k osvícení zahrnující všechny důležité body Buddhova učení), místo bude upřesněno, čtyři meditační sezení denně, čas vyhrazený otázkám a odpovědím, předchozí zkušenost s meditací vhodná, ale ne podmínkou, možnost navštívit jen některé dny, nutnost přihlásit se předem na dharma@potala.cz .

pátek 9.3. – neděle 11.3. denně 9.30 – 17.30 s přestávkami. V meditačním centru Lotus: Učení geše Grahama – jednoho z mála západních mnichů, který absolvoval kompletní cyklus tradičních filosofických studií tibetské školy gelug, a získal tak titul geše. Geše vyloží text Chvála závislé propojenosti od mistra Congkhapy, který pojednává zejména o vhledu do prázdnoty inherentní existence – poznání, které vysvobozuje z koloběhu utrpení. V angličtině s tlumočením do češtiny. Prosíme o přihlášení předem.

středa 14.3. v 18:30 – Přednáška v Himálajském centru Potala „Jak meditovat“. Tato přednáška je vhodná pro naprosté začátečníky a bude proložená kratšími vedenými meditacemi.

Související: Kurz Osm veršů

Pozvánka na kurz ct. Tenzin Palmo

Ňjungne – půst pro zdraví a očistu

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s