Renovace stránek Mantrajána

Mantrajána prošla celkovou grafickou a navigační úpravou.

Děkuji všem čtenářům a studentům online kurzu za trpělivost. Stránka se musela na 2 týdny z bezpečnostních důvodů uzavřít a tento čas se využil ke kompletní úpravě stránek pro usnadnění navigace.

Vzhled stránek se nezměnil. Šablona dovoluje na domovské stránce představovat nové příspěvky sestupně dle data vydání. Po prokliknutí příspěvku má pak příspěvek po pravé straně řadu widgetů, které usnadňují navigaci, jako seznam štítků a archiv. Dolní lišta pod domovskou stránkou i příspěvkem má widgety na sociální sítě a odběry. Horní liště vždy dominuje menu se stránkami a kategoriemi.

Stránky obsahují pouze obrázky z osobního archivu, nelicenčních zdrojů jako Pixabay a Unsplash, nebo oficiálních stránek Jeho Svatosti dalajlámy. Všechny obrázky tak můžete bez obav sdílet. Pokud máte vlastní obrázky, které byste rádi sdíleli, ráda je využiji, nebo z nich uděláme reportáž.

Domovská stránka obsahuje již 100 příspěvků seřazených sestupně od roku 2017. Nově se zavedlo několik způsobů, jak stále rostoucí objem článků navigovat:

Menu

Hlavní menu na horní liště nabízí přehled stránek a kategorií pro obecnou navigaci obsahu celého webu. Zmizela odtud položka „Katalog“, kterou efektivněji nahrazují kategorie a štítky. Pod kategorie se zařazují příspěvky podobného formátu, zatímco štítky zařazují příspěvky do skupin dle konkrétního obsahu.

Kategorie

Katagorie jsou výrazně uvedeny nad nadpisy příspěvků. Prokliknutím se objeví všechny příspěvky ve stejné kategorii. Kategorie naleznete v hlavním menu.

V současnosti třídím obsah do 6 kategorií:

  1. Téma – obecná témata jako jak používat málu, co je to stúpa apod.
  2. Aktuality – zprávy stárnoucího charakteru
  3. Posvátné texty – překlady převážně historických tibetských textů a modliteb
  4. Učení mistrů – překlady slovní komentáře převážně moderních učitelů
  5. Příběhy – osobní zážitky a cestopisy
  6. Mantrování – materiál spojený se společnou recitací manter v rámci akce Milion manter pro dalajlámu

Štítky (tagy)

Štítky vycházejí z témat, která se v příspěvcích opakují, a pomáhají vytvořit skupinu příspěvků, které se tématicky podobají. Zajímají-li vás tedy příspěvky o dalajlámovi, nemusíte projíždět celou domovskou stránku. Kliknutím na štítek dalajláma je budete mít všechny na jedné stránce.

Štítek(y) příspěvku najdete pod datem vydání na jeho konci. Seznam všech štítků je k nalezení na spodní listě úplně na konci každého příspěvku a stránky.

Stránky Mantrajána budou jistě nadále průběžně procházet drobnějšími úpravami. Doufám, že shledáte současný výsledek uspokojivým a že vám úpravy pomohou k maximálnímu využití obsahu a zjednodušení vyhledávání. Dopomohou k tomu i vaše připomínky, rady a nápady, za které předem děkuji. Nahlaste, prosím, také nefunkční odkazy nebo jiné chyby, když na ně narazíte.

Přeji vám mnoho radosti a užitku při čtení a sdílení Mantrajány!