Dalajláma gratuluje Bidenovi ke zvolení

8. listopadu 2020 Thekčhen Čhöling, Dharamsala, HP, India – Dnes ráno Jeho Svatost dalajláma napsala nově zvolenému presidentovi Spojených států amerických:

“Jak jistě víte, dlouho jsem obdivovatelem Spojených států jako opory svobody, demokracie, náboženské svobody a vlády zákona. Lidstvo vkládá velkou naději v demokratickou vizi a schopnosti USA jako přední země svobodného světa. Doufám, že zvláště pak v dnešní problematické době budete schopen přispět k formování poklidnějšího světa, ve kterém najdou lidé ztrápení chudobou a bezprávím úlevu. Potřeba řešit tyto problémy, spolu s klimatickou krizí, je opravdu nutná.

Rád bych též pochválil Vaši volbu Kamaly Harrisové jako ženy za Vašeho vícepresidenta.

Od té doby, co jsem se vzdal své politické autority ve věcích týkajících se Tibetu ve prospěch (demokraticky) volené exilové vlády, je mým závazkem propagovat lidské hodnoty, náboženskou harmonii a principy nenásilí a soucitnosti, kterých je, jak věřím, v dnešním světě tolik zapotřebí.

Rád bych Vám poděkoval za Vaši podporu tibetského lidu, jak během Vašeho období v Kongresu, tak ve Vašem prohlášení z letošního září. Tibeťané vnímají jako štěstí to, že se jim od amerického lidu a prezidenta dostalo přátelství a podpory ve snaze uchránit a zachovat svou prastarou buddhistickou kulturu – kulturu míru, nenásilí a soucitnosti, která má obří potenciál být k užitku lidstvu jako celku. Chtěl bych za ně tímto znovu vyjádřit svou vděčnost.

Přeji Vám veškeré úspěchy ve výzvách, které máte před sebou, jež mají naplnit naděje a přání lidí ve Spojených státech a přispět k poklidnějšímu a vyrovnanějšímu světu.”

Jeho Svatost ukončila tento dopis modlitbami a přáním všeho nejlepšího.

Zdroj