ČR se modlí za dalajlámu

Vzkažme Jeho Svatosti dalajlámovi, že nám na něm záleží!

Vaše přání mu předáme osobně.

Jeho Svatost vyhlásila rok 2019 rokem modlitby za Jeho dlouhý život.

Jeho Svatost výslovně potvrdila, že naše modlitby budou účinné. 

Iniciativa Milion manter pro dalajlámu se blíží do finále. V této fázi oslovuji všechny, kteří se ještě nepřidali nebo nejsou aktivní, aby zvážili jedinečnou možnost udělat něco, co přímo prospěje Jeho Svatosti a tím i dobru na světě.

Dva měsíce nás dělí od cesty do Dharamsaly, kde Jeho Svatosti předáme vzkaz:

V České republice nám na Vás záleží!

Od července 2018 recitujeme mantry věnované dalajlámovi. Myšlenka vznikla z pohnutky udělat společně jako národ něco pro dalajlámu jako duchovního učitele. Nevybíráme peníze, ale střádáme pro něj pozitivní energii.

Je to tradice stará jako buddhismu samý a v tibetském světě naprosto běžná. Život mistra je spojen s životy svých žáků a to, jak dlouho bude žít, záleží právě na nich. Pokud považujeme Jeho Svatost dalajlámu za svou inspiraci, díky takovému spojení máme možnost zajistit jeho život.

A proto mniši a všichni, kdo považují Jeho Svatost za svou inspiraci, denně odříkávají modlitbu za Jeho dlouhý život.

Do tohoto toku pozitivních přání jsme měli možnost vstoupit i my v rámci vyhlášení akce Milion manter pro dalajlámu v červenci 2018. Od ledna 2019 jsme se stali součástí globální iniciativy vyhlášené samotným dalajlámou. Celý svět se tento rok intenzivně modlí za dlouhý život Jeho Svatosti, včetně nás.

Každých čtvrt roku se v Dharamsale koná obřad za dlouhý život Jeho Svatosti. 19. června bude třetí takové setkání. Jeho Svatost přijme modlitby za jeho dlouhý život a předá všem na oplátku požehnání dlouhého života. Při této příležitosti mu předáme mantry, které jsme v ČR nastřádali. 

V současné době máme nastřádáno 4 miliony mater. Každý z účastníků denně myslí na Jeho Svatost a recituje mantru dle vlastního výběru, které počítáme a na konci měsíce posíláme do společného soudku na email milionmanter@gmail.com. Na konci května bude uzávěrka a delegace za všechny předá mantry s přání dlouhého života do rukou Jeho Svatosti. Předávací listina bude obsahovat jména všech účastníků, kteří nahlásili alespoň 1000 manter. Jména účastníků nebudou nikde zveřejněna.

Už pár let sledujeme, jak i přes všechen jeho záměr neomezeně sloužit světu, Jeho Svatost postupně podléhá vyčerpání spojeným s jeho věkem. V roce 2019 přestal mezinárodně cestovat a tento rok tibetská vláda vyhlásila jako rok modlitby za Jeho Svatost. Máme příležitost něco mu vrátit.

V červenci oslaví dalajláma 84. narozeniny.

Popřejme mu všichni společně jako národ ještě mnoho let pevného zdraví. 

Srdečně vás zveme, abyste se přidali do akce Milion manter pro dalajlámu, která končí 31. května. Stránky akce zde >>>

Kontakt: milionmanter@gmail.com

DL Prague

Jeho Svatost dalajláma při poslední návštěvě Prahy v roce 2016