MILION MANTER jde do finále!

Mantry nastřádané jako dárek Jeho Svatosti dalajlámovi k narozeninám poputují v červnu do rukou Jeho Svatosti.

Žádám všechny mantrovníky o pozornost: naše dlouhá a radostná společná cesta se blíží zdárnému konci. Připravte se zaslat své konečné součty nejpozději do konce května!

Vaše součty budou přidány do společného soudku, který ke konci března činí čtyři miliony mater. Konečné květnové číslo bude v červnu společně s vašimi jmény předáno v prezentační listině do rukou Jeho Svatosti v jeho domovské Dharamsale. Vaše jména nebudou nikde zveřejněna ani nebudu nikterak komentovat konkrétní výkony jednotlivých mantrovníků. Vaše soukromí je respektováno.

Vaše jméno bude uvedeno na prezentační listině pod podmínkou, že jste odrecitovali alespoň 1000 manter věnovaných Jeho Svatosti dalajlámovi, jak je stanoveno v pravidlech akce.

Není pozdě se přihlásit. Témeř dva měsíce do konce akce je dost času věnovat přání všeho nejlepšího Jeho Svatosti. Přihlaste se zde: milionmanter@gmail.com. Více informací naleznete na stránkách akce.

MilionMatnterLetakBeztextumensi

O akci

Po 83. narozeninách Jeho Svatosti dalajlámy v červenci 2018 jste reagovali jako jednotlivci z celé republiky, včetně pár ze Slovenska, na mou výzvu pustit se na společnou cestu vytvořit smysluplný dárek pro Jeho Svatost k jeho 84. narozeninám 6. července 2019. Zrodila se iniciativa Milion manter pro dalajlámu. Začali jsme každý dle vlastních možností, pokud možno denně, recitovat Modlitbu za dalajlámův dlouhý život a alespoň 100 manter soucitnosti ÓM MANI PADMÉ HÚM.

V říjnu tibetská exilová vláda vyhlásila rok 2019 jako rok modlitby za dlouhý život Jeho Svatosti a požádala všechny studenty a příznivce Jeho Svatosti, aby recitovali mantry za jeho dlouhý život, konkrétně mantru Avalókitéšvary ÓM MANI PADMÉ HÚM, Buddhy Šákjamuního, Vadžrasattvy, Buddhy medicíny a Guru Rinpočeho. Spojili jsme se tak přirozeně duchem se širší globální iniciativou vycházející z přání Jeho Svatosti samotné. (Čtěte více: Dalajláma na pokraji vyčerpání)

Od října jsme tedy zařadili výše zmíněné mantry, včetně Zelené Táry.

Mantrování

V srpnu jsem požádala rezidentního lámu Tibet Open House, Geshe Yeshi Gawa, zda by nevedl naše společné setkání. Za zářijového úplňku jsem se tak sešli při meditaci a recitaci mantry ÓM MANI PADMÉ HÚM, z čehož se stala tradice. Scházíme se každý měsíc o úplňku při recitaci jedné z mater, které střádáme. 23. dubna se sejdeme již po sedmé a bude to naše předposlední setkání.

Předání manter Jeho Svatosti

Své mantry jste již Jeho Svatosti při každé příležitosti věnovali. Jejich symbolické předání do jeho rukou má vše zpečetit. Doufáme, že naši snahu oceníte a udělá vám radost. O přípravách naší delegace na cestu vás budu brzy informovat.

 

Související:

Hlavní stránka akce – Milion manter pro dalajlámu

Pravidla a podmínky akce

Modlitba za dalajlámův dlouhý život