Milion manter – zahájení

Střádáme mantry OM MANI PADME HUM jako dárek k 84. narozeninám Jeho Svatosti dalajlámy 6. 7. 2019

Každý měsíc po deset měsíců můžete posílat své součty. Vaše jméno spolu s celkovým počtem vašich manter pošleme Jeho Svatosti jako originální dar k narozeninám.

Pravidla účasti jsou jednoduchá. Každý den budeme jednotlivě recitovat minimálně 108 manter OM MANI PADME HUM a své měsíční součty zašleme do společného soudku. Dosáhneme-li společně milionu, pošleme / předáme seznam vašich jmen Jeho Svatosti jako dar k příštím narozeninám. Podmínkou zahrnutí vašeho jména na seznamu je minimum 1000 manter.

Začínáme v pondělí 16. července 2018

REGISTRACE OTEVŘENA: více informací na stránkách akce ⇒

Registrace a kontakt: milionmanter@gmail.com

Sledujte průběžně informace na stránkách a Facebooku.

mani mantra

Jaký dárek udělá dalajlámovi největší radost?

Jeho Svatost dalajláma 6. července 2019 oslaví 84. narozeniny. Jeho pevné zdraví a dlouhý život je vroucím přáním nás všech, které tato osobnost nějakým způsobem inspirovala a kdo cítíme, že takových osobností je na světě třeba. V buddhismu je tradicí se za vážené bytosti modlit; jsou to právě naše toužebná přání, která jsou podmínkou pro jejich setrvání mezi námi. A další skvělou tradicí je společné střádání manter. Spojme tedy tyto dva úžasné prostředky a vytvořme hromadu pozitivní energie jako jedinečný dárek pro Jeho Svatost!

Počin Milion manter pro dalajlámu vznikl 15. července 2018 jako reakce na zprávy o zdravotním stavu Jeho Svatosti, které blíže popisuje článek ⇒

Dalai-Lama-sonriendo-619x346

Co to obnáší?

Pravidla a podmínky akce zde ⇒

Je to akce pro buddhisty i nebuddhisty. Každý den budeme věnovat chvilku myšlence na Jeho Svatost: zarecitujeme si krátkou modlitbu za jeho dlouhověkost a alespoň jednu málu (růženec, 108x) mantry OM MANI PADME HUM. Nic se nestane, když jeden den jich uděláte 7 a jiný zase 1000. Záleží na vaší situaci a možnostech. Důležité je, abychom se snažili poslat něco každý měsíc, nejméně však 1000. Svoje měsíční součty budete posílat spolu s jménem na milionmanter@gmail.com. Své celkové součty pak pošlete ke kontrole a konečnému sčítání v květnu 2019. Když se zvládnete zůčastnit třeba jen několika měsíců, bude vaše jméno zahrnuto, pokud dodáte minimální počet 1000 manter.

Pomozte nashromáždit milion manter a sdílejte mezi přáteli na Facebooku i mimo něj.

Co budeme recitovat?

Ideálně jednou denně modlitbu za dalajlámův dlouhý života a posléze několik manter.

Jeho Svatost dalajláma je ztělesněním buddhy soucitu, Avalókitéšvary. Učiňme tedy každý z nás osobní závazek recitovat denně minimálně 21x, ideálně 108x či více jeho mantry OM MANI PEDME HUM.

mani mantra

Recitací této mantry ve spojení s dobrou myšlenkou se vytváří pozitivní energie, kterou dnešní svět zoufale potřebuje. Ve výsledku z ní máme prospěch my společně se všemi nám blízkými i vzdálenými bytostmi.

Svoje součty se svým jménem posílejte vždy ke konci kalendářního měsíce na email milionmanter@gmail.com. Náš cíl je milion manter. Uzavírka události se plánuje na květen 2019, abychom stihli váš dárek Jeho Svatosti poslat (případně předat). Bude obsahovat seznam s vašimi jmény a součty manter, nejvyšším číslem počínaje.

Po každé recitaci věnujme zásluhy z naší praxe ku zdraví a vitalitě Jeho Svatosti a zároveň také ku prospěchu a svobodě nás a všech cítících bytostí.

DL Avalokita

Modlitba za dlouhý život Jeho Svatosti dalajlámy

GANG RI RAWE KORWE ŠING KHAM SU

V nebeské říši tibetské, obemknuté věncem sněžných hor,

PHEN DANG DEWA MALÜ DŽUNGWE NE

je bytostem zdrojem štěstí a pomoci

ČENREZI WANG TENZIN GJATSHO JI

zosobnění Avalókitéšvary – Tenzin Gjaccho.

ŠAP PE SI THE BAR DU TEN GJUR ČIK

Chráněn budiž jeho život až do konce samsáry!

Pomozte spřízněným duším, aby se k nám přidaly. Sdílejte, prosím, informaci mezi přáteli.

Těšíme se na společnou radost z recitace i originálního dárku, který tímto pro ‚Naši‘ Svatost vytvoříme.

Zuzana Čerňáková

Mantrajána

Odkazy:

Stránky akce ⇒ Milion manter pro dalajlámu

Pravidla a podmínky akce Milion manter pro dalajlámu ⇒

Facebooková stránka ⇒

Související na Mantrajáně:

Dalajláma na pokraji vyčerpání

Modlitba za dalajlámův dlouhý život

Avalókitéšvara – zosobnění soucitnosti

Video: Dalajláma vysvětluje význam Avalókitéšvary

Mantra Om mani padme hum